Margaret Unknown

?¿ Margaret Unknown - empathoharmonical . A/V . performance & film ?¿

Back to All Events

UMAMI LIVE MEETS OCTOPUS PAGANINI ON EGOTRIP #16

  • DOM 138/140 Piotrkowska Łódź, województwo łódzkie, 90-062 Poland (map)

UMAMI LIVE MEETS OCTOPUS PAGANINI ON EGOTRIP #16

Python vs Cobra
Ching Liu
Octopus Paganini
Nora Neko
Margaret Unknown
Marti Guillem

bilety: 10zł 

Python vs Cobra (Dania, Francja):
Thiébault Imm (Francja): gitara
Kévin Angboly (Dania): perkusja
Chłopaki grają wściekły wpierdol, słuchać tego to jakby trawić żelazne łyżki. Python vs Cobra to free-noise'owy projekt z Berlina. To ponaddźwiękowe improwizacje i nieustające zmiany. Starają się rozsadzić formułę muzycznego duetu generując falę dźwiękową, która otępia, a jednocześnie zasysa.
https://soundcloud.com/python-vs-cobra/live-bush-bash-tokyo-04-09

Ching Liu (Polska):
Wojtek Bajda - Moog Taurus / klarnet basowy. Wojtek Bajda pochodzi z Przemyśla, gdzie uczył się w szkole muzycznej o profilu klasycznym. Edukację muzyczną kończył w Niemczech i Szwajcarii [MMH/HKB/HKS]. Klasyczne wykształcenie wytworzyło w nim potrzebę poszukiwań w obszarze noise'u i muzyki współczesnej. Wojtek mieszka i działa w Berlinie na polu improwizowanej muzyki eksperymentalnej i noise jako artysta solowy oraz w kooperacji z innymi muzykami. Pod szyldem Umami Live organizuje koncerty muzyki eksperymentalnej i performance'y różnych artystów.
http://umamilive.tumblr.com/
https://soundcloud.com/ching-liu/sets/part-ii

Nora Neko (Francja):
Artysta z Marsylii od 20 lat związany ze sztukami wizualnymi DIY, jak cyfrowy film, fotografia, obrazy generowane komputerowo, live performance, instalacje interaktywne... Za pomocą tych środków szyfruje lub rozszyfrowuje ludzkie ciało, architekturę, elementy przyrody, pragnąc ujawnić jakąś wiadomość, historię pozostawioną przez wszechświat w geometrii i strukturze każdej z jego iluzji. 
info: http://asile404.org/spip.php?article73
foto: https://plus.google.com/109670273001129029327/photos
video: http://www.youtube.com/playlist?list=PLWJlDFnvN6bEtP5seswccl_tcxwnhkIo2
http://noraneko.bandcamp.com/ 

Octopus Paganini (Łódź):
Jak wiadomo maestro Niccolo Paganini był człowiekiem kapryśnym. Nieraz zamachnąwszy się w poddenerwowaniu smyczkiem stuknął w kałamarz i rozlał atrament. Innymi razy (z byle powodu) wybuchał dzikim śmiechem. W momentach kontemplacji marzył niekiedy o posiadaniu dodatkowych rąk, które pozwoliłyby jego wirtuozerii wzbić się na jeszcze wyższy pułap. Z czasem przerodziło się to w rodzaj obsesyjnego myślenia prowadzącego do praktyki. Wzorując się na ciele ośmiornicy wykonywał mechaniczne konstrukcje pozwalające mu zagrać naraz wszystkie „24 Kaprysy na skrzypce solo”. Niestety nigdy nie ujawnił efektów swojej pracy. Łódzki zespół Octopus Paganini zdziera zasłonę akademickiego milczenia spuszczoną na wspomnienia o potwornej obsesji wielkiego mistrza. 

https://www.facebook.com/Octopus-Paganini-759006174233368/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=BjB9mQEL0yo

Margaret Unknown (Austria):
Max Bogner to muzyk, tancerz i performer. Pochodzi z Wiednia, a aktualnie mieszka i tworzy w Berlinie. Robi to pod wieloma pseudonimami (Margaret Unknown, Margaret X, MARARA, Peggy Famous). W ciągu ostatniej dekady założył kilka grup, którym przewodził, takich jak ensemble (In) The Abbysity of the Grounds m.in. z Mario Rechternem (Niemcy/Austria), Lindą Sharrock (USA) i Didi Kern (Austria), by wymienić paru artystów z ciągle zmieniającego się międzynarodowego line-upu, oraz dwuosobową grupę performerską Guele Populaire, skupioną na kombinacji dźwięku i ruchu wraz z długotrwałym artystycznym kolaborantem Rosi Themsenem Rehaugiem. Max Bogner ma duży wpływ na kształt wiedeńskiej sceny muzyki improwizowanej, gra również koncerty w Europie i Afryce.
http://www.margaretunknown.com/

Mart Guillem (Hiszpania):
Artysta heterodoksyjny, który manipuluje elektronicznym sprzętem, dźwiękiem, video, akcjami i obiektami, w sytuacjach na ogół niecodziennych. Prześmiewczo, ale refleksyjnie łączy improwizację, eksperyment i DIY, z reguły jako efemeryczne propozycje. Charakteryzują się one świeżym i zmieniającym się językiem, który odzwierciedla zwyczaje społeczne i związki między kreatywnością a życiem codziennym. 
https://youtu.be/u4DL_HYHNto https://youtu.be/xUzT2bOkYjk

Earlier Event: December 6
Ego-trip Night 6
Later Event: December 9
Egotrip Night 9